No menu items!
24 Temmuz 2024

TMO Vadeli Arpa Satışına Başlıyor!

Başlıklarımızdan

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, TMO’nun besici ve yetiştiricilere 3 ay vadeli arpa satışına başlayacağının da müjdesini verdi.

TMO’nun besici ve yetiştiricilere vadeli arpa satışına başlayacağını açıklayan Bakan Pakdemirli, “Geçenlerde bununla ilgili bir çalışma yapıldığını açıklamıştım. TMO tarafından besici ve yetiştiricilere vadeli arpa satışını başlatıyoruz. Bu kapsamda Toprak Mahsulleri Ofisimiz (TMO) tarafından yem piyasalarında istikrarı korumak, besici ve yetiştiricilerimizin üretim maliyetlerini düşürmek için; 3 ay vadeli vade farksız arpa satışlarına başlıyoruz.

100 Bin Ton Arpa 1425 Liradan Satılacak

Kasım ayında, 100 bin ton arpa 1.425 TL/ton fiyattan satılacak. Buna göre, büyükbaş hayvan başına günlük 5 kg, küçükbaş hayvan başına günlük 1 kg hesabı üzerinden besici ve yetiştiricilerimize 1 aylık tüketimleri nispetinde satış yapılacak.” dedi.  

Yeterli Arpa Stoku Bulunuyor

TMO’nun yapmış olduğu stok planlaması ile tüketim merkezlerinin çoğuna arpa sevkiyatı gerçekleştirdiğini dile getiren Pakdemirli;  Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri başta olmak üzere ihtiyaç duyulan tüm TMO işyerlerinde arpa stoku bulunduğunu söyledi. 

Diğer Başlıklarımız

427 YORUMLAR

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları