No menu items!
16 Temmuz 2024

Ordu’da Serbest Piyasada Fındık 23 Liradan İşlem Görüyor

Başlıklarımızdan

TZOB, üreticinin ürününe sahip çıkmasının bir sonucu olarak serbest piyasada fındığın 23 liradan işlem gördüğünü bildirdi.

Karadeniz Bölgesi’nin simgelerinden olan fındık, sezon öncesi açıklanan fiyatların ardından üreticilerin yüzünü güldürdü.

Giresun kalite kabuklu için 22 buçuk, levant kalite kabuklu için 22 lira olarak belirlenen fiyat, üreticilerin mahsullerine sahip çıkmalarını sağladı.

Serbest piyasada fındık 23-23,5 lira

Ordu’da ise geçtiğimiz aylarda 25 lirayı aşan fındık fiyatları, geçtiğimiz haftalarda 22 lira seviyelerine gerilese de ihtiyacı olmayan üreticiler, panik yapmayıp ellerindeki fındıkları pazara indirmezken, serbest piyasada şuan 50 randımanlı fındık 23 ile 23,5 liradan işlem görüyor.

“Üreticinin elinde ciddi oranda fındık var”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, “Şu an 23-23 buçuk seviyesinde seyrediyor. Üretici, 25 lira civarını bekliyor ve mecbur olmadıkça pazara indirmiyor. Fındık fiyatlarında umutsuz değiliz, üreticiler de 25-26 lira seviyesine çıkmasını bekliyor ve üreticilerin elinde ciddi oranda fındık var. Üreticiler çok ciddi şekilde bahçelerde de mücadelesini sürdürüyor.” dedi.

Diğer Başlıklarımız

427 YORUMLAR

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları