No menu items!
15 Temmuz 2024

GÜBRETAŞ Kurlardan Dolayı Bayilere Satışı Kapattı

Başlıklarımızdan

Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan GÜBRETAŞ, kurlardaki artıştan dolayı Cuma gününden itibaren bayilere gübre satışlarını kapattı. Satışlar bugün de açılmazken, bayiler ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kurlardaki artışın vatandaşı doğrudan ilgilendirmediğini belirtmek için ‘Dolarla bir işiniz var mı?’ diye sormuştu. Ancak durumun öyle olmadığı bir kez daha ortaya çıktı. Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan Gübretaş, kurlardaki artıştan dolayı Cuma günü bayilere gübre satışlarını kapattı. Ekim zamanı olduğu için bayilerle çiftçiler karşı karşıya gelirken, gübre satışlarının ne zaman açılacağına yönelik de bayilere bir bilgi verilmedi. 

Ekim zamanı bayilere gübre satışları kapatıldı!

Tarımdan Haber’i arayarak duruma tepki gösteren gübre bayileri, Cuma gününden itibaren kurlardaki artışlar gerekçe gösterilerek gübre satışlarının bayilere kapatıldığını belirterek, “Ekim zamanı. Gübre almaya gelen çiftçiye biz durumu anlatamıyoruz. Bugün satışların açılmasını bekliyorduk ancak herhangi bir gelişme olmadı. Yarın açılır mı açılmaz mı onu da bilmiyoruz” eleştirisinde bulundu. 

Kur artışlarından dolayı fiyatların günlük güncellenebileceğini dile getiren gübre bayileri “Ekim zamanı gübre satışları kapatılır mı? Anlayabilmiş değiliz” dediler. Gübre bayileri, diğer gübre satışlarını sadece Gübretaş’ın kapattığını diğer gübre firmalarında böyle bir durum yaşanmadığını dile getirdiler. Diğer yandan kooperatiflerde gübre satışları devam ederken, bu satışların stoktaki ürünlerden yapıldığı kaydediliyor.

Diğer Başlıklarımız

427 YORUMLAR

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları