No menu items!
24 Temmuz 2024

Adıyaman Gıdasını Kampanyayla Koruyor

Başlıklarımızdan

Gıdanı Koru-Sofrana Sahip Çık kampanyası için Adıyaman’da çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Kampanya ile güvenilir gıda bilincinin tüm vatandaşlarda yaygınlaşması amaçlanıyor.

Gıdanı Koru-Sofrana Sahip Çık dediler, tüm şehirde etkinlikler düzenlediler. Adıyaman israfı önlemek için adeta seferberlik ilan etti. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin başlattığı, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) iş birliğiyle düzenlenen Gıdanı Koru kampanyası için kentte çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Hem tüketicilere hem de işletme sahiplerine ulaşmayı amaçlayan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, kamu ve özel sektörle, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte gıda kaybı ve israfını azaltmaya yönelik çalışmalar yürütüyor.

Adıyaman’da farkındalığı arttırmak, tüketicilerin israf konusunda daha çok bilinçlenmesini sağlamak, gıdayı tüketme alışkanlıklarında uzun soluklu değişimler yapabilmek, gıda kaybının ve her türlü israfın azaltılması amacıyla personel sahada aktif şekilde çalışıyor.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri projenin başarılı sonuçlara ulaşması için Adıyamanlıları etkinliklere ve kampanyaya katılmaya davet ediyor.

Kaynak : www.tarimtv.gov.tr

Diğer Başlıklarımız

427 YORUMLAR

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları