No menu items!
25 Haziran 2024

Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık

Başlıklarımızdan

Ekranların sevilen tarım programlarından Şafak Tükle’nin sunduğu A Para TV’nin “Tarım Dünyası” programının konuğu Masterchef’in geçtiğimiz yılki yarışmacılarından Güzide Mertcan oldu

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de gıda israfı ne yazık ki göz ardı edilemeyecek kadar fazla. Türkiye’de her gün 51 bin tona yakın gıda bozulduğu, kullanılmadığı ya da artık olarak görüldüğü için çöpe atılıyor. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) desteği ile hayata geçirilen “Gıdanı Koru, Sofrana Sahip Çık” projesi kapsamında belirlenmiş 100’e yakın eylem bulunuyor.

GIDANI KORU SOFRANA SAHİP ÇIK”

Tarım Bakanlığı’nın bu sene hayata geçirdiği “GIDANI KORU SOFRANA SAHİP ÇIK” projesi kapsamında sebzelerin doğru saklanması için yapılması gerekenler A Para TV’de Şafak Tükle’nin sunduğu “Tarım Dünyası” programında Masterchef’in geçtiğimiz yılki yarışmacılarından Güzide Mertcan’ın anlatımıyla ekranlara geldi.

Konservelik sebzelerden, menemene, elma kurusundan, vişne kompostosuna yazlık sebzelerin kışa kadar doğru saklanması ve nasıl tüketilmesi gerektiğine kadar birçok konunun işlendiği program 6 Eylül Pazar Saat 18.00’da A Para TV’de yayınlandı.

gidani-koru-sofrana-sahip-cik

Kayıp gıda israfının önüne geçmek amacıyla Tarım Bakanlığı tarafından bu sene başlatılan “GIDANI KORU SOFRANA SAHİP ÇIK” projesi kapsamında yazlık sebzelerin ve meyvelerin doğru saklanması ve tüketilmesi için gerekli olan püf noktaların hepsi tüm detayları ile izleyicilere aktarıldı.

Diğer Başlıklarımız

427 YORUMLAR

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları