No menu items!
22 Temmuz 2024

TürkTraktör İhracatın Şampiyonları Ödülleri’nde Makine ve Aksamları Sektörü’nde Birinci Oldu

Başlıklarımızdan

TürkTraktör İhracatın Şampiyonları Ödülleri’nde
Makine ve Aksamları Sektörü’nde Birinci Oldu

Tarım mekanizasyonunun lideri ve Türkiye otomotiv sektörünün ilk üretici kuruluşu TürkTraktör, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından verilen İhracatın Şampiyonları Ödülleri’nde Makine ve Aksamları Sektörü’nde birinci oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen TİM 29. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni 13 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

TürkTraktör, İhracatın Şampiyonları Ödülleri’nde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Makine ve Aksamları sektöründe birinciliği elde etti. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen törende TürkTraktör adına ödülü Satınalma Genel Müdür Yardımcısı Onur Vural aldı.

68 yıldır Türk çiftçisinin her ihtiyacında yanında olan, sektörünün lideri TürkTraktör, kuruluşundan bugüne tarım sektörüne yön veren yüzlerce yeniliği hayata geçirdi. Tarım mekanizasyonunda sektöründe öncü şirket, bu doğrultuda 1 milyonuncu traktörünü üreterek köklü tarihinde bir başarı eşiğini daha atladı. TürkTraktör, üretimde yakaladığı bu başarılı performansı ihracat alanında da sürdürerek 2021 yılını rekorlarla kapattı.

Tüm dünyada 130’un üzerinde ülkeye traktör ihracatı gerçekleştiren şirket, 2021 yılında 16 bin 176 ihracat adetiyle önceki yıllardan üstün bir performans gösterdi. İhracatının yüzde 80’ini Kuzey Amerika ve Avrupa pazarına gerçekleştiren TürkTraktör’ün en çok ihracat yaptığı ülkelerin başında ise Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve İtalya yer aldı. Şirketin halihazırda tüm dünyada ihracat yapmadığı sadece yedi ülke bulunuyor.

TürkTraktör’ün ihracat alanında gösterdiği bu önemli başarının ödüllendirilip, Makine ve Aksamları Sektörü’nde birinci olduğu İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde, otomotiv, mobilya, madencilik, halı, tekstil, hizmet, mücevher gibi sektörlerde de birinci olan şirketler ödüllerini kabul etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törende Türkiye iş dünyasının önde gelen isimleri ile devlet kademesi bir araya geldi.

Diğer Başlıklarımız

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları