No menu items!
21 Nisan 2024

Tarım ve Orman Bakanlığına İşçi Alımı Kura Sonuçları Açıklandı

Başlıklarımızdan

Tarım ve Orman Bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilecek 826 daimi tarım işçisi, noter huzurunda çekilen kura ile belirlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı ’ndan yapılan açıklamaya göre, Bakanlık taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere İŞ-KUR kanalıyla ilana çıkılan 826 daimi Tarım İşçisi alımı için Noter tarafından kura çekim işlemi tamamlandı.

826 daimi tarım işçisi kadrosu için 100 bini aşkın başvuru yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nca verilen 826 açıktan işçi atama izni üzerine, İŞ-KUR kanalı ile toplam 100 bin 575 başvuru yapıldı.

54. Noter ve Noterler Birliği ile Tarım ve Orman Bakanlığınca oluşturulan komisyon gözetiminde ve iki kamera kaydı ile birlikte 16 Ocak 2021 tarihinde saat 10:00’da başlayan kura çekiminde, 826 asil ve 826 yedek aday belirlendi.

Bakanlık Merkez Kampüsü Atatürk Konferans Salonu’nda aynı gün saat 20:00’da tamamlanan kuraların sonuçları ise 54. Noter yetkililerince tutanak altına alındı.

54.Noter ve Noterler Birliği tarafından belirlenen asil ve yedek adayların atama işlemleri; evrak kontrolleri, sabıka kayıtları ve aranan şartları taşıyıp taşımadıkları incelendikten sonra yapılacak.

Gerekli evrakların 22 Ocak’a kadar teslim edilmesi gerekiyor

Şartları taşımadığı tespit edilen asil adayın yerine, şartları taşıyan yine noter tarafından belirlenmiş olan yedek adayların atamaları yapılacak.

Kura sonucu atamaya hak kazanan asil ve yedek adaylar ilanda yer alan genel ve özel şartlarda belirtilen evrakları, 22 Ocak 2021 tarihi mesai saati sonuna kadar başvuruda bulundukları bakanlığımızın ilgili birimlerine teslim etmesi gerekiyor.

Noter huzurunda çekilen kura sonuçları, Bakanlığın tarimorman.gov.tr web adresindeki Duyurular Bölümünde ilan edildi.

Kaynak : www.gidahatti.com

- Advertisement -spot_img

Diğer Başlıklarımız

427 YORUMLAR

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları