No menu items!
16 Nisan 2024

Tarım Kredi Kooperatifi Mağdurları Platformu Kuruldu!

Başlıklarımızdan

Çiftçinin sesini duyan olmayınca Tarım Kredi ortakları bir araya gelerek, sosyal medyada ‘Tarım Kredi Kooperatifi Mağdurları’ isminde bir platform kurdu.

Çiftçinin haciz işlemine bir çözüm bulunmazken, Tarım Kredi ortakları seslerini duyurabilmek için sosyal medyada ortak bir platform kurdular. Kısa sürede 750 üyeye ulaşan platformda Tarım Kredi ortakları bir birlerinden haberdar oluyorlar. 

Yüksek faiz tarımsal kredile içinden çıkılmaz bir hale getirdi 

Tarım Kredi Kooperatiflerinde uygulanan yüksek faiz, tarımsal kredileri içinden çıkılmaz bir hale getirirken, çiftçinin sesini de duyan olmuyor. Tarım Kredi Kooperatifleri, kendi ortağına karşı haciz işlemlerini başlatırken, TZOB ve Bakanlığın da bu yaşananlar karşısında sessiz kalması, çiftçi ortaklarını farklı arayışlara itti. Sosyal medyada bir araya gelerek ortak bir platform kuran Tarım Kredi ortakları, platformun adını da ‘Tarım Kredi Kooperatifi Mağdurları’ koydular. 

Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu ne durumlara düşürüldü!

Platformun üye sayısı kısa sürede 750 kişiyi bulurken, tarım kredi ortakları buradan yaşadıkları mağduriyetlerle ilgili paylaşımlar yapıyorlar. Sosyal medyada böyle bir platformun kurulması, Türkiye’de çiftçinin ne kadar sahipsiz olduğunu gösterirken, Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşununun da çiftçinin nezdinde ne durumlara düşürüldüğünü gözler önüne seriyor.

Tarım Kredi Kooperatifi Mağdurları Platformu için tıklayın… 

- Advertisement -spot_img

Diğer Başlıklarımız

427 YORUMLAR

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları