No menu items!
20 Temmuz 2024

Süt Endüstrisinde Krizi Aşmanın Yolu Teknolojik Dönüşümden Geçiyor

Başlıklarımızdan

Yaşamın mucizelerinden süt, modern üretim teknolojileri sayesinde hijyenik ve besleyici ürünlerle sofralarımıza taşınıyor. Süt ve süt ürünleri, sağlıklı ve dengeli beslenme için her yaşta vazgeçilmez… Sektöre özel eğitimler, danışmanlık, duyusal analiz ve tüketici testleri gibi geniş bir yelpazede hizmetler sunan Karma Grup, uzman isimlerden oluşan deneyimli ekibi ile hayata geçirdiği Süt Akademisi’nin yenisini 02-03 Mart 2023 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirecek.

Süt Akademisi, geçtiğimiz yıl beş farklı modül halinde İstanbul ve İzmir’de düzenlenmişti. Sektör profesyonellerinin değişen ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanan yaratıcı eğitim programı ve her biri alanında uzman eğitim kadrosuyla süt endüstrisi tarafından yoğun ilgi gören Süt Akademisi eğitimleri, dopdolu içeriği ve uzman konuşmacılarıyla yeni döneme hazır.

İki gün sürecek akademi etkinliğinin ilk gününde; süt endüstrisinde membran tekniklerinin kullanım alanları ele alınacak. Yeni trendler ve teknolojiler ışığında süt endüstrisine katma değeri yüksek, tüketici ihtiyaç ve beklentilerine en iyi şekilde yanıt verecek ürünlere giden yolda membran tekniklerinin yenilikçi teknolojilerle kullanımı Süt Akademisi 2023’ün en dikkat çekici başlıkları arasında yer alıyor. Dünya standartlarında üretim yapan süt ve süt ürünleri endüstrisini daha da ileriye taşıyacak eğitimler kapsamında katma değeri yüksek ürünlerin üretim stratejileri tartışılacak.

Sektör profesyonellerinin bu yıl da yoğun ilgi göstermesi beklenen Süt Akademisi eğitiminin ikinci gününde ise süt işletmelerinde maliyet ekonomisi ve maliyet azaltıcı eylemler hakkında bilgiler verilecek. Böylece günümüzde daha rekabetçi olmanın ön koşullarından biri olan verimlilik artışına katkı sağlanacak. Bu kapsamda geri kazanım yöntemleri ve verimliliği artıracak Ar-Ge faaliyetleri konusunda fikir alışverişinde bulunulacak.

Programı Karma Grup tarafından Ankara Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü iş birliği ile oluşturulan Süt Akademisi 2023 eğitimleri, 02-03 Mart 2023 tarihlerinde Mercure Hotel Altunizade İstanbul’da gerçekleştirilecek. Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD) ile Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) tarafından da desteklenen Süt Akademisi’nin Sponsorları arasında; Akafor-Membran Sistemleri,  Koch Separation Solutions ve Realco yer alıyor.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü Öğretim Üyesi ve Süt Akademisi Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Barbaros Özer, üniversite-sanayi iş birliğine de önemli katkılar sunan Süt Akademisi ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Teknoloji hemen her sektörde iş yapış şekillerini değiştiriyor. Üreticiler kadar tüketicileri de yakından ilgilendiren teknolojik dönüşüm sayesinde hayatımıza yaşam kalitesini artıran yeni yeni ürünler dahil oluyor. Bu yılki Süt Akademisi’nin programında süt üreticisi firmalar açısından yeni ürün formülasyonları geliştirme, maliyetleri azaltma ve katma değeri yüksek yeni fonksiyonel ürünler geliştirme gibi konularda önemli bir teknolojik enstrüman olarak dikkat çeken membran tekniklerine odaklandık. Yine tüketicilerin daha uygun fiyatlı ürünlere ulaşmasına olumlu katkı sağlayacak üretim maliyetlerini azaltıcı eylemler de bir diğer önemli başlığımız olacak. Farklı disiplinlerden gelen katılımcılar arasında interaktif bir ortamda fikir alışverişinin sağlanması, yeni ve güncel bilgiler sayesinde firmaların üretim süreçlerine bu bilgilerin aktarılması, süt teknolojisi alanındaki bilgi birikiminin artışı gibi birçok farklı kazanım sunan Süt Akademisi’nin bu yıl da sektörde büyük ilgi görmesini bekliyoruz”.

Süt Akademisi 2023, Programı

02 Mart 2023

  • Membran Proses Teknikleri – Dr. Mattia Boiani- (Koch Separation Solutions)
  • Membran Kirlilik Unsurları ve Kirlilik Oluşum Mekanizması – Prof. Dr. Ahmet Küçükçetin

Akdeniz Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Gıda Mühendisliği Bölümü, Süt Teknolojisi

  • Süt Endüstrisinde Membran Tekniklerinin Kullanım Alanları – Prof. Dr. Barbaros Özer

Ankara Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Süt Teknolojisi Bölümü Öğretim Görevlisi

03 Mart 2023

  1. Membran Sistemlerinde Temizlik ve Dezenfeksiyon – Benoit Duculot (Realco)
  2. Süt İşletmelerinde Maliyet Ekonomisi – Umut Günyeli
  3. Süt İşletmelerinde Maliyet Azaltıcı Eylemler- Murat Hocalar

Süt Akademisi Kayıt – İletişim: 0216 706 34 70  / 0216 906 00 40 /  info@karmalt.com

Diğer Başlıklarımız

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları