No menu items!
22 Nisan 2024

Muğla’da İkinci Lavanta Hasadı Gerçekleşti

Başlıklarımızdan

Muğla’da turizmin yanı sıra tarımdan daha fazla ekonomik gelir elde edilmesi için tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğinin geliştirilmesine büyük destek veriliyor.

Muğla’da ikinci lavanta hasadı gerçekleşti. Muğla’da turizmin yanı sıra tarımdan daha fazla ekonomik gelir elde edilmesi için tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğinin geliştirilmesine büyük destek veriliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Yerkesik ve Yatağan’ın Bahçeyaka mahallelerinde lavanta tarlaları oluşturuldu. Muğla lavanta tarlalarından yılda iki defa hasat yapan ender illerden birisi.

“Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğinin geliştiriyoruz”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “Muğla turizm kenti olmasına karşın aynı zamanda bir tarım kenti. Tarımda çeşitliliği artırmak için Yerkesik ve Bahçeyaka Mahallelerinde lavanta tarlaları oluşturduk. Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğinin geliştirilmesini sağlayacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak ‘Üreten Köylü Milletin Efendisi olacak’ sloganı ile yola çıktık. Muğla’da entegre bir tarım sistemi oluşturduk.” bilgisini verdi.

“Tarımı Muğla’mızın ve ülkemizin geleceğidir”

Gürün, tüketim kooperatiflerini kurmak, yaygınlaştırmak, üretim kooperatifinden tüketim kooperatifine zincir kurmak istediklerini dile getirerek “Türkiye genelinde birbirlerinden alışveriş eden ve özellikle kadınların oluşturduğu kooperatifler ağını kurarak tarıma desteğimiz devam edecek. Çünkü tarımı Muğla’mızın ve ülkemizin geleceğidir.” dedi.

- Advertisement -spot_img

Diğer Başlıklarımız

427 YORUMLAR

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları