No menu items!
24 Temmuz 2024

Mazot Ve Gübre Destekleri Artırıldı! 2022 Yıl Destekleri İle İlgili Kararname Ne Zaman Yayınlanacak?

Başlıklarımızdan

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, mazot ve gübre desteklerinin artırıldığını açıkladı.

Eylül ayına gelinmesine rağmen 2022 yılı destekleri ile ilgili çiftçiye verilecek destek miktarları hala Resmi Gazete’de yayımlanmazken, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin destek kalemlerinde yapılacak artışları kendi twitter hesabından parça parça açıklaması dikkat çekiyor. 2022 yılı destekleri ile ilgili çalışma tamamlandı ise kararnamenin neden yayınlanmadığı merak edilirken, Bakan Kirişçi’nin bu paylaşımlarla sosyal medyada gündem olmaya çalışması da anlamlı bulunuyor.

Bakan Kirişçi, twitter hesabından yaptığı paylaşımda kütlü pamukta mazot ve gübre desteklerinin artırıldığını açıkladı. Kirişçi, sertifikalı tohum desteğinde yapılacak artışla ilgili paylaşımının ardından kütlü pamukta mazot ve gübre desteklerinde yapılacak artışları paylaştı.

Buna göre, 2023 yılında ödemesi yapılacak 2022 yılı desteklerinde kütlü pamukta 68 lira olan mazot desteği 250 liraya, 8 lira olan gübre desteği de 21 liraya çıkarılacak. Kütlü pamukta toplam destek miktarı 76 liradan 271 liraya çıkarılmış olacak.

Bakan Kirişçi, kütlü pamukta mevcut fark ödemesi desteğinin de 1.10 TL/kg olacağını belirterek, “Bu artış ile birlikte pamuğun kilogramına ortalama 1.65 TL destek vermiş olacağız” dedi.

Diğer Başlıklarımız

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları