No menu items!
24 Nisan 2024

Lesaffre’den Ağaçlandırma Projesine Destek

Başlıklarımızdan

170 yıla yakın tecrübesi, dünya üzerinde 5 kıtaya yayılmış üretim tesisleri ve kaliteli ürünleriyle maya endüstrisinde global referans olan Lesaffre, çevre için sürdürdüğü çalışmalarına devam ediyor. 

Daha güzel bir dünya için Amasya ağaçlandırma çalışmalarına destek olan Lesaffre sponsorluğunda, 150’ye yakın çevreci bir araya geldi. Aralarında Lesaffre Türkiye Genel Müdürü Ünsal Yamaner’in de bulunduğu gönüllüler tarafından, 723 ağaç dikildi.

Türk fırıncılık sektörünün ana oyuncularından Lesaffre Türkiye, çevreye destek olmak adına çalışmalarını sürdürüyor.

Lesaffre’den ağaçlandırma projesine 723 ağaç desteği

Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Amasya İlduş Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Orman Bölge Müdürlüğü, Amasya Ağaçlandırma Müdürlüğü ve Amasya Sosyal Bilimler Lisesi yanı sıra, okul öğretmenleri, 68 anaokulu öğrencisi ve velileri olmak üzere toplam 128 katıldı. Etkinlik kapsamında, çevre gönülleri tarafından 723 ağaç dikildi.

“Bizim için büyük gurur”

Amasya valiliği onayı ile başlattıkları sıfır atık serüveninde, ilk olarak Sosyal Bilimler Lisesi’nin sıfır atık geçişini ve kompost üretimi eğitimi sonrası, İlduş Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Ana Okulu’nun sıfır atık geçişi ve eğitimlerini tamamladıklarını belirten Lesaffre Türkiye Genel Müdürü Ünsal Yamaner, ardından ikinci aşama olan ağaç dikme merasimine geçtiklerini söyleyip sözlerine şöyle devam ediyor: “Amacımız, sıfır atık projesi kapsamında fabrikamızda oluşturduğumuz kompostun önemini geleceğin mimarı çocuklara anlatmak ve ağaçlandırma yaparak kompostun yararlarına dikkat çekmekti. Böyle bir projede yer almak ve çocukların gelecek için bir adım atmasına vesile olmak, bizim için büyük bir gurur.”

Lesaffre, son olarak 17 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde gerçekleşen Temizlik Hareketi’nin ana sponsorluğunu üstlenmişti.

- Advertisement -spot_img

Diğer Başlıklarımız

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları