No menu items!
21 Nisan 2024

Küpesiz Nakledilen Buzağı, Kuzu ve Oğlaklar Artık Kesime Gönderilmeyecek!

Başlıklarımızdan

Küpesiz nakledilirken yakalanan buzağı, kuzu ve oğlaklar artık kesime gönderilmeyecek. Mecliste, nakil sırasında yakalanan küpesiz hayvanlara ilişkin önemli bir düzenleme yapıldı.

Ülke hayvancılığının temel sorunlarından olan nakil sırasında yakalanan küpesiz hayvanlarla ilgili önemli bir adım atılırken, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç, artık küpesiz olarak nakledilirken yakalanan buzağı, kuzu ve oğlakların kesimine son verileceğini belirtti. Konuyla ilgili olarak Twitter hesabından bir açıklama bulunan Kılıç, “Artık küpesiz olarak nakledilirken yakalanan buzağı, kuzu ve oğlakların kesimine son veriyoruz. Karantinada kayıt altına alındıktan sonra, aşıları da yapılarak sahiplerine teslim edilecektir. Ak Parti bu gece de bunun için çalışıyor” dedi. 

Hayvanları Küpelemek Yerine Kesime Gönderiliyordu

Diğer yandan Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Başkanı Nihat Çelik de yaptığı açıklamada, söz konusu düzenlemenin ülke hayvancılığı için büyük önem taşıdığını belirterek, “Hayvanlar küpelenmek yerine kesime gönderiliyordu. Bu konuya ilişkin rahatsızlığımızı zaman zaman gündeme getiriyorduk. Hayvan sayısı artırılmaya çalışılırken, sayıda düşüşe neden olan bu uygulama, ekonomi ve sektörümüzde kayıplar yaratıyordu” 

Kaynak : TARIMDANHABER

- Advertisement -spot_img

Diğer Başlıklarımız

427 YORUMLAR

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları