No menu items!
25 Haziran 2024

Kahramanmaraş’ta Şeker Hastalarına Siyez Buğdaylı Özel Ekmek

Başlıklarımızdan

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Belediye Halk Ekmek Fabrikası’nda tarihi 10 bin yıla dayanan siyez buğdayından şeker hastaları için özel ekmek üretimine başlandı.

Elbistan Belediyesi, içeriğindeki dirençli nişasta nedeniyle kan şekeri düzeyini normal ekmeğe göre daha yavaş ve dengeli biçimde yükseltme özelliğine sahip olan siyez buğdayından ekmek üretmeye başladı. 

Şeker hastaları için üretilen ekmekler günlük 300 adet üretiliyor. Gelen talep doğrultusunda üretimin artırılacağı ifade edildi.

Elbistan Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, “Siyez buğdayı ile diyabetik ekmek üretimine başladık. Yapımı zor ve meşakkatli bir ekmek olsa da halkımızın sağlığı ve gelen talepler doğrultusunda üretime devam ediyoruz. Dirençli nişasta bulunan undan üretilen diyabetik ekmek öncelikle şeker hastaları ve obezite sorunu olanlar daha sonra ise diyet yapan vatandaşlarımız için ideal bir tercih olacak. Şu an için fabrikamızda günde 250-300 arasında diyabetik ekmek üretimi yapılıyor. Halkımızdan gelen talep değerlendiriliyor ve üretim sayısını belirliyoruz. Sabah 07.00 ve 13.00 saatleri arasında ve sadece Halk Ekmek Fabrikamızın yanındaki büfemizde satışını yapıyoruz” dendi.

Diğer Başlıklarımız

427 YORUMLAR

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları