No menu items!
25 Haziran 2024

Hazine Arazileri Çiftçiye Ücretsiz Verilecek Başvurular Alındı İlk Planda 7 İlde Uygulanacak

Başlıklarımızdan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla çiftçilere ücretsiz Hazine arazisi tahsisindeki çalışmalarda sona gelindi. Tespiti yapılan 14 bin dekar Hazine arazisinde, tarımsal üretime elverişli olanlar çiftçilere ücretsiz olarak tahsis edilecek

HAZİNE ARAZİLERİNDE SON AŞAMAYA GELDİK

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakanlık olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdelediği Hazine arazilerinde son aşamaya geldiklerini ve tahsislere başladıklarını belirten Bakan Pakdemirli, bu arazilerin çiftçilere ücretsiz olarak tahsis edileceğini söyledi.

ÇİFTÇİYE HAZİNE’DEN BEDELSİZ ARAZİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Bir karış arazi boş kalmayacak” söylemini hatırlatan Bakan Pakdemirli sürece ilişkin de bildi verdi. Pakdemirli, “Özellikle atıl olan mülk, Hazine ve vakıf arazilerinin parsel bazında tespiti için mayıs ayında bir çalışma başlattık. Öncelikle bir envanter çıkaracağız” dedi.

İLK AŞAMADA 7 İLDE HAZİNE ARAZİLERİNİN TAHSİSİ YAPILDI

Bakan Pakdemirli, ilk aşamada Bingöl, Erzurum, Erzincan, Kars, Kayseri, Muş ve Sivas’da Hazine arazilerinin il müdürlüklerine tahsisinin sağlandığını belirterek, “Bu çerçevede, 14 bin dekar hazine arazisinde, tarımsal üretime elverişli olanların tespiti yapıldı” diye konuştu.

ÇİFTÇİLERİN BAŞVURULARI 1 HAZİRAN’A KADAR ALINDI

Bu arazilerin bedelsiz olarak çiftçilere tahsis edileceğini dile getiren Pakdemirli, “Çiftçilerimizin başvuruları 1 Haziran’a kadar alındı. Şimdi talepler değerlendirildikten sonra hak kazananlara çiftçilerimize tahsisleri yapılacak” dedi.

Diğer Başlıklarımız

427 YORUMLAR

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları