No menu items!
22 Temmuz 2024

Anaç Koyunda Destek Süreci Başladı

Başlıklarımızdan

Yalova’da 2020 yılı anaç koyun, keçi desteklemeleri için küpe bazlı tespit çalışmaları başladı. Anaç koyunlar tespit ediliyor, üreticiye destek geliyor.

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2020 anaç koyun-keçi destekleme tespit çalışmalarına başladı. Sağlıklı ve kaliteli bir üretimin temel taşlarından olan anaç hayvanların tespit edilip; üreticilerin desteklemelerden faydalanabilmesi için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli saha çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Desteklemelerden faydalanmak isteyen üreticilerin Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla yaptığı başvuruları değerlendiren İl Müdürlüğü; işletmelerde küpe bazlı tespit çalışmalarını sürdürüyor.

Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karar kapsamında 2020 yılı anaç koyun keçi destekleme çalışmaları bakanlıkça belirlenen takvim doğrultusunda gerçekleştirilecek. Damızlık Koyun Keçi Yetiştirici Birliklerine üye yetiştiricilerin, bakanlık kayıt sistemlerine kayıtlı anaç koyunlarına hayvan başına 30 lira, anaç keçilerine hayvan başına 35 lira ödenecek.

Yalova’da belirlenen 150 yetiştiriciye ait işletmelerdeki tespit ve icmal işlemleri 1 Mart 2021 tarihine kadar sürecek.

Diğer Başlıklarımız

427 YORUMLAR

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları